środa, stycznia 03, 2018

10 inspirujących kont na Instagramie, które musisz poznać!


Powiedzieć, że jestem uzależniona od Instagramu to mało. Uważam tę aplikację za dzieło samego Boga! Mimo, że zawsze byłam, jestem i będę zwolenniczką słowa pisanego, a mniej entuzjastką kultury obrazkowej- Instagram kupił mnie bez dwóch zdań. Jest ogromnym źródłem inspiracji i kopalnią wspaniałych kadrów. Zaglądam do niego w każdej wolnej chwili i co rusz zapisuję w notesie nowe pomysły na podróże. Wzdycham nad posadzkami i streeartowymi ścianami oraz rozpływam się nad kawami z ciastkiem, winami i krajobrazami. W tym zdjęciowym raju mam swoich ulubieńców, których dzisiaj chcę Wam pokazać i gorąco zachęcić do podglądania ich pracy, bo co tu dużo mówić- ich foty robią robotę! 


10 INSPIRUJĄCYCH KONT NA INSTAGRAMIE, KTÓRE MUSISZ POZNAĆ! Śmiem twierdzić, że Kuba urodził się z aparatem w dłoni. Jego zdjęcia to mieszanka pięknych krajobrazów, ciekawych ludzi i oszałamiającej przyrody. Instagramowe kadry Kuby powodują, że zawsze wydaję z siebie ciche westchnienia zachwytu. Rewelacyjnie fotografuje świat wraz ze wszystkimi jego odcieniami.


 2. @CHAISING COLORS

Skoro mowa o kolorach, polecam zapoznać się z Olą, która prowadzi najbardziej "soczyste" instagramowe konto ever! Oprócz tego, że jest przemiłą babeczką, potrafi pokazać na zdjęciu, jak fajne jest życie, kiedy rządzą nim kolory! Detale, w których uwypukla wszystkie feerie barw z miejsca poprawiają mi humor:) 3. @ODPRAWIENI.PL

Sławek i Magda tak cudownie opowiadają o swoich "wspomnieniach ze stanu podróży", że nie sposób się nie zainspirować. Ich kadry z Kirgistanu, Uzbekistanu, Iranu oraz Izraela sprawiły, że z miejsca zapragnęłam się spakować i odprawić jak oni:)  Niesamowite portrety ludzi z drogi i  wspaniale uchwycona proza życie codziennego- to najbardziej cenię w ich zdjęciach!

Wojtek to mój kolega z pracy, który zdjęciami opowiada historie ludzi i przestrzeni. Zwykłe życie na ulicy fotografuje w niezwykły sposób. Uwielbiam jego prace i nieustająco namawiam na wystawę:) Fotografia uliczna ma w sobie pewną aurę tajemniczości i surowe piękno, które Wojtek idealnie potrafi wydobyć w zdjęciu. Wojtku, ogromnie cenię Twój sposób patrzenia na świat ! To konto jest dla mnie niesamowite w swojej koncepcji. Autor z prostego zdjęcia blokowiska, robi kadr idealny:) Uwielbiam go "serduszkować", podglądać na instagramie i z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia klatek schodowych, posadzek i blokowisk! Przez tego człowieka zaczęłam zwracać uwagę na wszelkie detale w fasadach budynków:)Czy komuś w ogóle trzeba jeszcze przedstawiać małego sierściucha, którego wyraz pyska łamie najtwardsze, psioodporne serca?? Lu ma szczęście nie tylko do bycia najsłodszym kundlem w psiej galaktyce, ale również do fajnych właścicieli, którzy zabierają ją w szalone podróże po całej Europie. Sielsko zwiedza się z nimi świat, bo mają zdolność do odkrywania fenomenalnych miejscówek na totalnych zadupiach! Zawsze śledzę, gdzie też podreptają małe łapki Lu:) Do tego powiadam Wam- nic tak nie robi mi dnia jak zdjęcie śpiącej Lu:) Nie ma w tym żadnej przesady, jeśli powiem, że na posty Grześka czekam wprost z utęsknieniem. Uważam, że prowadzi najbardziej wartościowy pod względem obserwacji rzeczywistości Instagram w Polsce. Jego zdjęcia zawsze niosą za sobą mądre słowo, ciekawe historie i jeszcze ciekawsze spostrzeżenia własne. Mam cichą nadzieję, że doczekam się w końcu podróżniczego bloga Grześka, gdyż uparcie twierdzę, iż Instagram to dla niego za mało :)! Anita i Paweł i to moje ukochane, krakowskie ziomki, którzy postanowili, że przed 50-tką odwiedzą 101 krajów na świecie. Prowadzą o tym ciekawego bloga, ale oprócz opisywania swoich podróży, robią też przepiękne zdjęcia. Bardzo lubię oglądać świat ich oczami bo zawsze czymś mnie zainspirują. 9.  @@ODERWANY

Mariusz zawsze powtarza, że najlepszy aparat to ten, który ma się akurat przy sobie. Zwykłym smartfonem można zrobić niesamowite ujęcia, czego dowodem są jego instagramowe posty. Mariusz  większość swoich kadrów uchwycił smartfonem. Ale w sumie nie jest ważne, czym robi zdjęcia- ma  niezwykły dar i oko do wychwytywania fajnych momentów. Jego zdjęcia zawsze do mnie "mówią" i inspirują do poznawania świata.


10. @LESTROTTOIRS

Świat oglądany z perspektywy chodników bywa naprawdę zaskakujący:) I taki właśnie jest to "trotuarowe" konto. Jako wielka fanka fotografowania własnych butów i kafelek, czerpię garściami inspirację z tych zdjęć.  I wciąż nie mogę się nadziwić, ile cudów skrywa się pod naszymi stopami:)
A Wy macie swoje ulubione konta na Instagramie? 

Copyright © 2016 W 10 inspiracji dookoła świata , Blogger