poniedziałek, października 09, 2017

Szwajcarskie Alpy w 50 zdjęciach


Alpy w jesiennych barwach i bryła Matterhornu zatopiona we mgle, były moim górskim marzeniem odkąd pamiętam. Nie sposób zliczyć ilości przeglądanych do kawy stron internetowych z widokami szwajcarskiej "góry gór. Matterhorn zdobił wszystkie moje tapety- zarówno w komputerze jak i telefonie. Marzyłam o zobaczeniu tej ogromnej czekoladki Toblerone na żywo i proszę bardzo-po tylu latach spełniło się!! Prawie jak w książkach Coelho:) O ile na co dzień nie potrafię zamilknąć nawet na sekundę, tak uwierzcie mi- widoki, które towarzyszyły nam przez dwa dni górskich wędrówek, wbijały mnie w niemą zadumę. Nie potrafię opisać emocji, które dzieją się w człowieku, kiedy spełnia swoje marzenia. Uroniłam malusieńką łzę wzruszenia i niedowierzania, konsumując przy tym kanapkę ze śmierdzącym, szwajcarskim serem. Więcej o Szwajcarii i samym Matterhornie napiszę Wam już wkrótce, a dziś zabieram Was na wycieczkę śladami 50-ciu kadrów z Alp Szwajcarskich! 

Szwajcarskie Alpy w 50 zdjęciach

Moja szwajcarska aktywność skupiona była w Kantonie Valais, a dokładnie w miejscowości Zermatt- małej, acz dość luksusowej wiosce na końcu świata. Stąd swój bieg zaczynają najbardziej spektakularne szlaki górskie dla tych, którzy chcą podziwiać Matterhorn, a także pozostałe 38 czterotysięczników i jeden z największych lodowców alpejskich.  

Gornergrat (3089 m np.m) oraz Rothorn (3104 m n.p.m) to szczyty, z których najlepiej podziwiać piękno szwajcarskich gór. Szlaki są bardzo przyjemne, długie i jak to powyżej 3 tysięcy metrów bywa- robiące istne cuda z ciśnieniem;) 

Ludzi wędrujących po szlakach, spotkaliśmy w liczbie równej prawie zero, a podczas schodzenia do Zermatt (w porach wieczorowo-nocnych) towarzyszyły nam głównie kozy i dźwięki krowich dzwonków:)  Jak było? Zobacznie sami !! 


Copyright © 2016 W 10 inspiracji dookoła świata , Blogger